Zajęcia z jogi

Zajęcia z yogi w Gliczarowie Dolnym

Yoga to aktywność, która kształtuje zarówno ciało, jak i wnętrze. Jej założeniem jest opanowanie swojego umysłu, uświadomienie sobie wewnętrznych pragnień oraz osiągnięcie równowagi i zgody z samym sobą. Nie bez znaczenia jest otoczenie, w jakim się ją uprawia. Bliskość natury pomaga w wyciszeniu się oraz osiągnięciu celu treningu. Dlatego właśnie Gliczarów Dolny jest miejscem idealnym na trening yogi. Piękne lasy, rozległe łąki i malownicze krajobrazy tworzą wspaniałą scenerię do ćwiczeń. W kontakcie z naturą, z dala od hałasu miast, można osiągnąć stan wewnętrznej równowagi oraz zapomnieć o codziennych zmartwieniach.

Jedyne czego potrzebujesz do praktykowania yogi to wygodny strój i mata. To naprawdę niewiele w stosunku do ogromnych korzyści, jakie daje trening. Okolice Pensjonatu u Zbója stwarzają świetne warunki do ćwiczeń.

Wpływ yogi na ciało i duszę

Trening yogi to prawdziwy zastrzyk energii. Po zwykłych ćwiczeniach zazwyczaj potrzebujemy odpoczynku, aby nabrać sił, w przypadku yogi jest na odwrót. Trening dodaje energii naszym mięśniom oraz umysłowi. Regularne praktykowanie yogi również uczy, jak prawidłowo oddychać. To niezwykle istotne, nie tylko podczas uprawiania sportów, ale też na co dzień. Nieprawidłowy oddech sprawia, że szybciej się męczymy, a nawet częściej chorujemy. Jeżeli będziesz uważnie wykonywał treningi, ten problem wkrótce przestanie Cię dotyczyć.

Jeśli mowa o wpływie na ciało, koniecznie należy wspomnieć o tym, że spalimy kalorie, co oznacza, że stracimy zbędne kilogramy. Ponadto yoga sprawia, że ciało staje się bardziej giętkie oraz ma zbawienny wpływ na utrzymywanie prawidłowej postawy.

Pozytywne oddziaływanie treningu na duszę to również bardzo ważny aspekt. Nie można go pominąć, ponieważ to jedna z najwspanialszych zalet yogi. Przede wszystkim wyciszysz się, a dokładniej wyciszysz swój umysł. Zamiast myśleć o problemach i obowiązkach, wsłuchasz się w rytm swojego ciała oraz we własne pragnienia. To zmieni Twoje postrzeganie na co dzień, zaczniesz podchodzić do wielu spraw z dystansem i przestaniesz zadręczać się problemami oraz opiniami innych.