Nordic walking

Wakacje z nordic walking w Gliczarowie Dolnym

Gliczarów Dolny, w którym mieści się Pensjonat u Zbója, to miejsce idealne zarówno do relaksu, jak i uprawiania sportów. A może by tak połączyć jedno z drugim? To doskonała metoda na spędzenie wakacji podczas, których można jednocześnie odpocząć oraz poprawić kondycję i sylwetkę. Idealnym sportem, który to wszystko zapewni, jest Nordic Walking. To bardzo prosta aktywność fizyczna, którą może wykonywać każdy, niezależnie od wieku. To sposób chodu ze specjalnymi kijkami, które jednocześnie angażują do pracy całe ciało oraz odciążają stawy. Dlatego właśnie do uprawiania tej dyscypliny nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania. Jeśli jesteś fanem Nordic Walkingu lub chcesz zacząć go uprawiać, Gliczarów Dolny jest na to wręcz miejscem idealnym. Nieważne, czy preferujesz wycieczki po leśnych ścieżkach, czy po utwardzonej nawierzchni, tutaj możesz spacerować z kijkami, tak jak lubisz.

Tutaj nie musisz martwić się gwarem oraz ruchem samochodowym, ponieważ Gliczarów Dolny to wyjątkowo spokojna miejscowość, mimo że znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od Zakopanego. Podczas uprawiania Nordic Walking nie tylko się zrelaksujesz i spalisz kalorie, ale też poczujesz bliskość z naturą. Odwiedzając Gliczarowskie lasy, będziesz miał okazję zobaczyć piękną polską przyrodę w jak najbardziej naturalnym wydaniu. Okolica Pensjonatu u Zbója to miejsce, gdzie można podziwiać różnego rodzaju ptactwo, a także leśne zwierzęta, takie jak wiewiórki oraz sarny.

Co to są narty biegowe?

Jeżeli odwiedzisz Gliczarów Dolny w zimie, polecamy również spróbować swoich sił na nartach biegowych. To sport trochę trudniejszy niż Nordic Walking, znajduje się on w czołówce aktywności spalających największe ilości kalorii. Nie tylko pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, ale też poprawia wydolność organizmu. Według niektórych specjalistów to najlepszy rodzaj treningu wytrzymałościowego. Narty biegowe znacznie różnią się od tych przeznaczonych do zjazdów ze stoku. Najistotniejszą różnicą jest to, że w biegówkach pięta nie jest przymocowana do narty, co daje szerokie możliwości poruszania się po każdym terenie. Gliczarów Dolny zimą wygląda niemal jak bajkowa kraina, z tego względu jest wręcz wymarzonym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego. Ze względu na zróżnicowany teren, każdy może tutaj spróbować swoich sił, niezależnie od stopnia zaawansowania.