Dieta Dr Dąbrowskiej

dieta dr dąbrowskiej gliczarów dolny

Na czym polega dieta dr Dąbrowskiej

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej polega na spożywaniu przez jakiś czas wyłącznie warzyw i owoców. Na ten moment jest jednym z najpopularniejszych sposobów na odchudzanie. Nie bez powodu jest tak często stosowana. Słynie z wysokiej skuteczności oraz szybkości działania. Pojawia się jednak pytanie, dlaczego dieta ta jest taka skuteczna. Otóż pod jej wpływem uruchamia się proces samouleczenia, podczas niego niszczone są zwyrodniałe komórki i dzięki temu wytwarzana jest glukoza, a pozostałości ze zniszczonych, chorych komórek stanowią materiał odbudowujący nowe struktury. Zatem dieta ta pozwala nie tylko schudnąć, ale również w wielu przypadkach uzdrowić narządy wewnętrzne.

Przebieg diety należy ustalić po zbadaniu ogólnego stanu organizmu oraz określeniu celu. Powinna ona trwać od kilku dni do kilku tygodni. Co można podczas niej spożywać? Głównie warzywa niskoskrobiowe, takie jak seler, marchew, pietruszka, rzodkiew, cebula, por, sałata, papryka i inne. Dietę należy wzbogacać również o owoce. Ważne jednak, aby były one niskocukrowe. Do takich zaliczają się przede wszystkim grejpfruty, jabłka i cytryny.

Owoce i warzywa można jeść w różnej formie – jako soki, surówki, zupy, po pieczeniu, gotowaniu, czy po prostu na surowo. I to właśnie jest ogromną zaletą diety dr Dąbrowskiej, jest różnorodna, nie można narzekać na monotonię. Ponadto z owoców, warzyw i ziół można skomponować naprawdę smaczne posiłki.

Dieta dr Dąbrowskiej podczas wypoczynku w Gliczarowie Dolnym

Jeżeli chcą Państwo podczas wakacji w Gliczarowie Dolnym uzdrowić swój organizm i stracić zbędne kilogramy, zapraszamy do Pensjonatu u Zbója. Nasza karczma oferuje menu oparte o tę właśnie dietę, gdzie wszystkie posiłki są opracowane przez doświadczonego dietetyka. Składają się ze świeżych warzyw i owoców od lokalnych dostawców. Nasza oferta pozwoli Państwu połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli odpoczynek z dbaniem o zdrowie. Nie będą musieli Państwo zaprzątać sobie głowy tym, jak komponować odpowiednie potrawy, aby były smaczne i zdrowe, ponieważ my mamy sprawdzone przepisy oraz świetnych kucharzy.

dr dąbrowska gliczarów dolny

Kim jest dr Dąbrowska

Mówiąc o diecie owocowo-warzywnej, nie sposób nie wspomnieć o jej autorce. Jest nią dr Ewa Dąbrowska. Wpadła na pomysł, by ją stworzyć, kiedy kilkadziesiąt lat temu zaobserwowała u pacjenta ze znaczną nadwagą, pozytywne skutki diety polegającej na jedzeniu tylko tartej marchwi i piciu wyłącznie wody. Co ciekawe, pacjent ten nie tylko szczuplał, ale też poprawiło się zdrowie jego narządów wewnętrznych, z którymi do tej pory miał problem. To właśnie zdarzenie spowodowało, że dr Ewa Dąbrowska, po wielu badaniach i obserwacjach pacjentów, opracowała uzdrawiającą dietę. Wkrótce zyskała ona spore uznanie w świecie nauki i medycyny, dlatego też obecnie szkoli się lekarzy i dietetyków w zakresie żywienia tą metodą. Dr Dąbrowska napisała wiele prac naukowych oraz książki popularno-naukowe, takie jak ,,Ciało i ducha ratować żywieniem” oraz ,,Przywracać zdrowie żywieniem”.